Lilla Edets kommun - startsida

Personal

Kontakta oss gärna. Vi som jobbar på biblioteket är:

Bibliotekschef


Erik Larsson
tel: 0520-65 95 81
e-post: erik.larsson@lillaedet.se

Bibliotekarie


Louise Hallgren
tel: 0520-65 96 97
e-post: louise.hallgren@lillaedet.se

Bibliotekarie, fjärrlån och boken kommer


Ellen Johansson
tel: 0520-65 96 93
e-post: ellen.johansson@lillaedet.se

Bibliotekarie, barn och unga


Camilla Oscarsson
tel: 0520-65 96 96
e-post: camilla.oscarsson@lillaedet.se

Bibliotekarie, Filialföreståndare


Krystyna Öjerskog
tel: 0520-65 96 92
e-post: krystyna.ojerskog@lillaedet.se

Biblioteksassistent


Maritha Potrykus
tel: 0520-65 96 91
e-post: maritha.potrykus@lillaedet.se

Vaktmästare

:
Daniel Kristensson
tel: 0520-65 96 90
Senast uppdaterad: 2016-10-19
Sidansvarig: Camilla Oscarsson

Kontakt

  • Lilla Edets bibliotek
  • Telefon: 0520-65 96 90
  • Göteborgsvägen 61
  • 46331 Lilla Edet

  • E-post: biblioteket@lillaedet.se
  • Skicka e-post

  • Postadress:
  • Biblioteket
  • Lilla Edets kommun
  • 463 80 Lilla Edet

  • Öppettider
  • Lilla Edets bibliotek
  • Lobbyn
  • Måndag-fredag 8-10

  • Biblioteket
  • Måndag, onsdag 10-19
  • Tisdag, torsdag och fredag 10-16
  • Lördag 10-13


  • Lödösefilialen
  • Telefon: 0520-65 96 92
  • Museivägen 1
  • 463 71 Lödöse

  • E-post: lodosefilialen@lillaedet.se
  • Skicka e-post

  • Öppettider
  • Lödösefilialen
  • Biblioteket är tillgängligt (enbart självservice) under Lödöse museums öppettider, men bemannat:
  • Tisdag 9-16
  • Torsdag 9-19
  • Fredag 9-16

  • Se avvikande öppettider »
Banner - tyck till om vår verksamhet (klicka här)
Lilla Edets kommun - länk till startsida
Besöksadress: Järnvägsgatan 12, Lilla Edet  Postadress: 463 80 Lilla Edet
E-post: kommunen@lillaedet.se  Telefon: 0520-65 95 00  Telefax: 0520-65 74 20
www.lillaedet.se är Lilla Edets kommuns offentliga webbplats.  |  Om webbplatsen »   Om cookies »